Herb Gminy Chrząstowice

IMG_20171011_094240941.jpeg 11 października 2017 roku, odbył się w Chrząstowicach finał halowej piłki nożnej chłopców z rocznika 2005 i młodszych. W rywalizacji udział wzięli uczniowie z Chrząstowic, Dębskiej Kuźni, Dębia i Dańca. Po przywitaniu drużyn i ułożeniu tabeli spotkań, rozpoczęto rozgrywki. Każde ze spotkań obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych  i efektownych zagrań, a we wszystkich meczach padło w sumie 36 bramek. Po rozegraniu sześciu spotkań zwycięzcą turnieju okazała się drużyna z Chrząstowic, która wywalczyła tym samym awans do półfinału powiatowego.  

 

IMG_20171018_140306408_HDR.jpeg 18 października  br. w Chrząstowicach odbył się gminny finał halowej piłki nożnej chłopców z roczników 2002-2004. W zawodach wzięły udział drużyny z Dębskiej Kuźni i Chrząstowic. Zdając sobie sprawę, iż zwycięzca turnieju uzyska awans do półfinału powiatowego w piłce nożnej, już od pierwszych minut meczu obydwie drużyny wykazywały duże zaangażowanie i  waleczność. Po pasjonującym spotkaniu awans do kolejnych rozgrywek wywalczyła drużyna z Chrząstowic pokonując Dębską Kuźnię 4:3.

 


pspch-ce.jpeg Siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach wzięli udział  24 października 2017 roku w półfinale powiatowym w halowej piłce nożnej. Pomimo, iż byli najmłodszą drużyną w turnieju, rywalizując między innymi z uczniami trzecich klas gimnazjalnych zaprezentowali podczas całych rozgrywek wolę walki i hart ducha. W turnieju wzięło udział sześć drużyn: z Ozimka, Luboszyc, Zagwiździa, Turawy, Tarnowa Opolskiego i Chrząstowic. Nasi uczniowie zremisowali dwa spotkania tj. 2:2 z Luboszycami i 1:1 z Zagwiździem, ulegając jedynie drużynie z Ozimka. Reprezentanci naszej gminy zajęli ostatecznie czwarte miejsce zdobywając cenne doświadczenie i uznanie rywali. 

 

 

Tomasz Gawlas, Gminny Koordynator Sportu Szkolnego

×

Zapisz się do Newslettera