Herb Gminy Chrząstowice

Kolejny memoriał Joachima Halupczoka za nami

Ponad 300 kolarzy, setki przejechanych kilometrów. Dwudniowe zawody kolarskie odbyły się w dniach 5-6 czerwca 2021 r. w Niwkach - oraz w okolicach Jeziora Turawskiego, na terenie gmin Ozimek i Turawa. Kolarze z całej Polski rywalizowali w ramach Pucharu Polski na szosie. W jego trakcie odbywały się też eliminacje do olimpiady młodzieży (kat. junior młodszy) oraz Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS (kat. młodzik i junior młodszy).

W pierwszym etapie wyścigu młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas na terenie Niwek, rodzinnej miejscowości Joachima Halupczoka. Start i meta w drugim etapie miał miejsce w Szczedrzyku, a jedno okrążenie liczyło 30 km. Trasa wiodła wokół Dużego Jeziora Turawskiego po drogach powiatowych.

Organizatorami wydarzenia byli KS LZS w Warszawie, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Opolu, Departament Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, Urząd Gminy w Chrząstowicach, Urząd Miasta i Gminy w Turawie, Urząd Gminy i Miasta w Ozimku oraz Ludowy Klub Sportowy Ziemia Opolska w Opolu.

Memoriał im. Joachima Halupczoka odbył się po raz 26.

Serdecznie dziękujemy wszystkim służbom porządkowym, w szczególności Strażakom z jednostek OSP, którzy dbali o bezpieczeństwo i porządek podczas zawodów.

 

WYNIKI

 

Relacje w wydarzenia:

Portal www.naszosie.pl

NTO

TVP 3 Opole

 

×

Zapisz się do Newslettera