Herb Gminy Chrząstowice

Sprawdź jakość powietrza w gminie Chrząstowice

Screenshot 2021-11-18 at 09-36-47 Syngeos.png

 

Gmina Chrząstowice zakupiła czujnik monitoringu jakości powietrza wraz z publicznym udostępnianiem informacji. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z budżetu gminy. Czujnik został zainstalowany na budynku Klubu Samorządowego w Chrząstowicach przy ul. Dworcowej 1 i zapewnia pomiar stężenia szkodliwych pyłów PM 2,5 i PM 10, a także temperatury, wilgotności powietrza i ciśnienia atmosferycznego.

Wyniki pomiarów mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny, a uzyskane dane nie będą podstawą do wprowadzania stanów alarmowych dotyczących zanieczyszczenia powietrza w gminie.

Mieszkańcy mogą sprawdzać mapy z aktualnymi wynikami pomiarów w swojej okolicy za pośrednictwem strony internetowej www.syngeos.pl.

Wystarczy wejść na stronę www.syngeos.pl - Baner: Sprawdź czym oddychasz. Zobacz mapę jakości powietrza i i wybrać na mapie interesującą nas lokalizację np. Chrząstowice.

Zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji Syngeos – Nasze Powietrze na telefony komórkowe z systemem Android oraz IOS (Apple). Aplikacja poinformuje o bieżącym stanie powietrza w okolicy. Bazuje ona na własnej infrastrukturze czujników oraz na danych pobieranych z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ), dzięki czemu dane są bardzo szczegółowe i aktualne. Aplikacja łączy się automatycznie z najbliższym czujnikiem na podstawie uruchomionej w telefonie lokalizacji, pozwalając również na wyszukanie i dodanie dowolnej miejscowości w Polsce, która podłączona jest do sieci Syngeos lub GIOŚ

W miarę możliwości system monitoringu jakości powietrza na terenie gminy Chrząstowice będzie rozbudowywany o dodatkowe czujniki.

×

Zapisz się do Newslettera