Herb Gminy Chrząstowice

O czystym powietrzu i jego ochronie na spotkaniu w Suchym Borze

logo life.png

4 grudnia 2021 r. w Świetlicy Wiejskiej w Suchym Borze odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne dotyczącego czystego powietrza.

Spotkanie prowadzone było przez Gminnego konsultanta ds. Programu Czyste Powietrze oraz Gminnego koordynatora Programu Ochrony Powietrza. Uczestnicy dowiedzieli się jak niebezpieczne dla zdrowia mogą być zanieczyszczenia wydobywające się z naszych domowych kominów z powodu nieefektywnego spalania węgla w przestarzałych piecach i kotłach, a także przez spalanie węgla o niskiej jakości czy zbyt wilgotnego drewna lub nielegalnego spalania śmieci. Mowa była również o sposobach dbania o czyste powietrze i możliwości otrzymania dofinansowania na wymianę źródeł ciepła, fotowoltaikę, wymianę okien, wymianę drzwi zewnętrznych i bram garażowych czy też ocieplenie budynku.

Spotkanie organizowane było w ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu - Program „Czyste Powietrze” oraz projektu pn. „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego”, LIFE19 GIE/PL/000398 - LIFE_AQP_Opolskie_2019.Pl finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE i współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

 
Projekt pn. „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego”, LIFE19 GIE/PL/000398 - LIFE_AQP_Opolskie_2019.Pl jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE i współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

 

×

Zapisz się do Newslettera