Herb Gminy Chrząstowice

Opolskie z czystym powietrzem - podsumowanie spotkania

logo life.png

1.03.2022 r. w Klubie Samorządowym w Chrząstowicach odbyło się pierwsze z planowanych dziesięciu spotkań edukacyjno-informacyjnych w ramach projektu pn. „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego”, LIFE19 GIE/PL/000398 - LIFE_AQP_Opolskie_2019.Pl finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE i współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spotkanie prowadzone było przez Gminnego koordynatora POP przy udziale Gminnego konsultanta ds. Programu Czyste Powietrze. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o wpływie każdego z nas na jakość powietrza, o tym, jak zanieczyszczone powietrze źle wpływa na ludzkie zdrowie, czy też tego, jakie zmiany wprowadza zaktualizowana Uchwała Antysmogowa województwa opolskiego. Odpowiedziano na wszystkie pytania dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania z programu Czyste Powietrze na wymianę źródła ciepła, fotowoltaikę, wymianę okien, wymianę drzwi zewnętrznych i bram garażowych czy też ocieplenie budynku. Zainteresowane osoby otrzymały również pomoc przy wypełnieniu deklaracji składanej do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Na spotkaniu rozlosowano czujniki czadu. Uczestnikom zapewniono poczęstunek oraz upominki. Rozdano również materiały promocyjne.

 

 

Podobne spotkania będą odbywać się w każdej miejscowości na terenie gminy Chrząstowice - od marca do maja. Najbliższe - 9 marca 2022 r. o godz. 17.30 w Niwkach.

Zaproszenie na spotkanie Niwki(1).png

harmonogram spotkań plakat.png

 

Projekt pn. „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego”, LIFE19 GIE/PL/000398 - LIFE_AQP_Opolskie_2019.Pl jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE i współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 

 

×

Zapisz się do Newslettera