Herb Gminy Chrząstowice

Spotkania w ramach Programu Ochrony Powietrza

logo life.png

Od początku marca odbywają się w poszczególnych sołectwach Gminy Chrząstowice spotkania edukacyjno-informacyjne z mieszkańcami Gminy Chrząstowice w ramach projektu pn. „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego”, LIFE19 GIE/PL/000398 - LIFE_AQP_Opolskie_2019.Pl finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE i współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podczas spotkań omawiane są problemy zanieczyszczenia powietrza oraz ich wpływ na zdrowie człowieka, możliwe działania naprawcze czyli m.in. uzyskanie dotacji na wymianę źródeł ciepła i przedsięwzięć termomodernizacyjnych z Programu „ Czyste Powietrze” lub programów gminnych. Mowa jest również o obowiązującej na terenie województwa Opolskiego Uchwale Antysmogowej, która ogranicza możliwość spalania najbardziej szkodliwych rodzajów paliw i zobowiązuje właścicieli do wymiany nieekologicznych źródeł ciepła po roku 2030. Na miejscu  można wypełnić deklaracje dotyczące źródeł ciepła i źródeł spalania paliw składane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wszystkie spotkania odbywają się przy słodkim poczęstunku, rozdawane są gadżety promocyjne Programu LIFE i „Czyste Powietrze” oraz rozlosowywane są czujniki czadu.

Przed nami jeszcze 4 spotkania, na które serdecznie zapraszamy.

- 27.04.2022 (ŚRODA) 17:30 Klub wiejski w Dębiu ul. Zielona 2

- 11.05.2022 (ŚRODA) 17:30 Świetlica wiejska w Lędzinach ul. Szkolna 2

- 18.05.2022 (ŚRODA) 17:30 Świetlica wiejska w Suchym Borze ul. Szkolna 2

- 24.05.2022 (WTOREK) 17:30 Klub samorządowy w Chrząstowicach ul. Dworcowa 1

 

 

 

×

Zapisz się do Newslettera