Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Projekt "U Mientusa tradycja wciąż żywa – rozwijamy Daniecką izbę muzealną"

Brak opisu obrazka

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 

Na przełomie 2022 i 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna realizowała zadanie pod nazwą "U Mientusa tradycja wciąż żywa – rozwijamy Daniecką izbę muzealną".  Dzięki temu udało się doposażyć danieckie muzeum w odpowiedni sprzęt, który pozwoli na organizację w tym miejscu interesujących wydarzeń. Zakupiliśmy m.in. projektor z laptopem i ekranem, aby wyświetlać prezentacje i filmy, stół z krzesłami oraz niezbędne umeblowanie w tym kubik ekspozycyjny do wystawiania prac czy eksponatów.

 Projekt z pewnością przyczyni się do uatrakcyjnienia oferty izby regionalnej. Chcemy, by było to miejsce, w którym nie tylko można obejrzeć pamiątki z przeszłości, ale także wziąć udział w ciekawych warsztatach, spotkaniach z twórcami ludowymi, prelekcjach itp.

Środki na realizację projektu pozyskaliśmy za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów”. Nasze zadanie jest częścią projektu grantowego pod nazwą „Edukacja kluczem do wiedzy” realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” i finansowanego ze środków unijnych.

 

 

Brak opisu obrazka