Herb Gminy Chrząstowice

Miroslav Klose odwiedził Chrząstowice

W środę, 28 lutego Chrząstowice odwiedził Miroslav Klose - urodzony w Opolu mistrz świata w piłce nożnej. W hali sportowej spotkał się z dziećmi trenującymi w Miro Deutschefussballschule - niemieckojęzycznych szkółkach piłkarskich. Piłkarski mistrz został miło i entuzjastycznie przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Z nazwanych jego imieniem trzynastu szkółek zjechało się do chrząstowickiej hali prawie pięciuset młodych adeptów piłki nożnej. Poza młodymi piłkarzami w spotkaniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, wśród których byli między innymi konsul Niemiec Sabine Haake i Prezydent Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) Karl Rothmund. Nie zabrakło mieszkającej w gminie Chrząstowice cioci Mirosława Klose. Były przemówienia, podziękowania, prezenty i tort z logo Mirodeutschefussballschule. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice.

W imieniu gminy Chrząstowice piłkarskiego mistrza powitał wójt Florian Ciecior a potem, wraz z wielkim fanem Miro, Szymonem Cebulą, wręczyli pamiątkę z gminy Chrząstowice. Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim wraz z przedstawicielami Mirodeutschefussballschule, Adamem Skowronkiem i Tomaszem Orlikiem, obdarowali Klosego pamiątkową koszulką, a artysta Adam Wilpert – obrazem z wizerunkiem piłkarza.

Najlepszy strzelec w historii mistrzostw świata życzył młodym piłkarzom radości i pasji z gry w piłkę nożną. Radził też, by często i dużo trenowali i nie rozstawali się z piłką. Na zakończenie każda drużyna mogła pozować do zdjęcia z mistrzem Miro Klose. To spotkanie na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Inicjatorem wydarzenia było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg spotkania!

Przed spotkaniem w Chrząstowicach Klose odebrał w opolskim ratuszu tytuł "Honorowego Obywatela Miasta Opola".

Relacje medialne:

Galeria zdjęć w Tygodniku Ziemi Opolskiej

Gość Niedzielny

NTO

Radio Doxa

Radio Opole

Radio Park

MDR Mediathek

TV Tygodnik Krapkowicki

Gazeta Wyborcza

Opowiecie.info

Zapraszamy tez na profil gminy Chrząstowice na facebooku!

 

 

 

×

Zapisz się do Newslettera