Herb Gminy Chrząstowice

Dofinansowanie projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór

W ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” organizacje społeczne
w województwie opolskim otrzymają 27 000 złotych wsparcia na lokalne inicjatywy

Ogłoszono zwycięzców IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Chrząstowice.

W województwie opolskim Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprą aktywnych mieszkańców grantami o łącznej sumie 27 000 złotych. Tym samym w regionie zrealizowanych zostanie 9 inicjatyw społecznych, wpływających na poprawę kondycji najbliższego otoczenia.

Decydujesz, pomagamy – jeszcze więcej wsparcia!

Program „Decydujesz, pomagamy” od 2016 roku wspiera aktywnych mieszkańców w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na mikroregiony, w których realizowane są najciekawsze i najpotrzebniejsze – zdaniem klientów Tesco – projekty społeczne. W IV edycji wprowadzone zostały korzystne zmiany. Tym razem Tesco wraz z Fundacją Tesco zapewniło finansowanie nie jednej, a trzem inicjatywom w każdym ze 125 mikroregionów w Polsce. W każdym z regionów przyznane zostały granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.

Z edycji na edycję coraz więcej mieszkańców chce angażować się w działania na rzecz swojego otoczenia. Tym razem do programu zgłosiło się ponad 800 organizacji. Klienci Tesco oddali łącznie ponad 6 milionów głosów na projekty z całej Polski. Z dumą patrzymy na to, jak społeczność skupiona wokół programu się rozrasta. Mamy poczucie, że działamy
w najlepszy z możliwych sposobów – słuchamy społeczników – rzeczników regionów
i odpowiadamy na ich potrzeby –
mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

Zwycięskie projekty

W IV edycji dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy” zrealizowanych zostanie 375 projektów w całej Polsce – 9 z nich w województwie opolskim.

Granty w wysokości 5 000 złotych otrzymały projekty:

  • Namysłowianie w ruchu – Bezpłatne Zajęcia Sportowo-rekreacyjne Towarzystwa Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej,
  • Kajakiem Przez Miasto Ochotniczej Straży Pożarnej, Oddziału Ratownictwa Wodnego w Opolu,
  • Jestem Silny, Dam Radę! Stowarzyszenia Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Za Głosem Serca” z Głogówka.

Wsparcie w postaci grantów w wysokości 3 000 złotych klienci Tesco przyznali inicjatywom:

  • Zrozumieć Niepełnosprawność – Wyzwolić Moc – Fundacji Atena z Oławy,
  • Żniwniok, czyli jak dziękujemy za plony i uczymy się szanować żywność Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór,
  • Mundial Integracyjny Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej Anna w Krapkowicach.

Dofinansowaniem w kwocie 1 000 złotych zostaną wsparte inicjatywy:

  • zSzyjemy RazemMiędzypokoleniowe Warsztaty Krawieckie Fundacji Laboratorium Futurum z Oławy,
  • Wyścig Po Zdrowie – zabawa terenowa i olimpiada kulinarna w jednym Stowarzyszenia Mam Hobby z Wrocławia,
  • Zajęcia i Turnieje Piłki Siatkowej – Od Pasji Do Przyjaźni!  Klubu Sportowego PV Volley Krapkowice.

Podczas otwartego głosowania, trwającego od 7 maja do 4 czerwca, klienci Tesco na terenie województwa opolskiego oddali łącznie 221 705 głosów.

Zwycięskie inicjatywy są bardzo różnorodne – dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, ale także działań na rzecz zwierząt, środowiska naturalnego czy pielęgnowania lokalnych tradycji oraz wielu innych istotnych aspektów funkcjonowania poszczególnych społeczności – opowiada Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która jest partnerem merytorycznym programu.

Realne potrzeby, realne wsparcie

Od 2016 roku odbyły się cztery edycje programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu dwóch lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 815 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu wybrali klienci sklepów. Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło 3 325 000 złotych na realizację lokalnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. Jesienią tego roku odbędzie się kolejna – już V edycja programu.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór dziękuje wszystkim za oddane głosy na projekt. Otrzymaliśmy ich aż 34 240, co oznacza II miejsce w konkursie Tesco "Decydujesz pomagamy". Tym samym stowarzyszenie otrzymało 3000 dofinansowania do organizacji suchoborskiego Żniwnioka, na który już dziś w imieniu Stowarzyszenia wszystkich serdecznie zapraszamy. Proszę rezerwować termin - 22 września 2018 r.
Link do rozstrzygnięcia konkursu:
https://tesco.pl/pomagamy/list-of-projects/
×

Zapisz się do Newslettera