XXXIX Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice przeszedł do historii
XXXIX Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice jest już za nami.
1 maja br. w Dębiu rywalizowali kolarze z całej Polski, a na starcie nie zabrakło również zawodników spoza granic naszego kraju, m.in. z Czech. Trasa prowadząca ulicami Dębia, Dąbrowic, Dańca i Dębskiej Kuźni zgromadziła ponad 300 uczestników, którzy przyjechali z jednym celem – dać z siebie wszystko i powalczyć o zwycięstwo.
Jak na wydarzenie tej rangi przystało, nie zabrakło sportowych emocji, ogromnego wysiłku i zaciętej, ale fair play rywalizacji. Na szczęście wyścig obył się bez poważnych zdarzeń, a dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz współpracy służb i organizatorów całość przebiegła sprawnie, bezpiecznie i w atmosferze zdrowej sportowej rywalizacji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i porządek, organizatorom za profesjonalne przygotowanie wydarzenia, zawodnikom za widowiskową walkę na trasie, a kibicom za wspaniały doping.
Prezentujemy pierwszą część relacji z tego wyjątkowego dnia – przygotowania, zmagania na trasie, wsparcie kibiców i największe sportowe emocje.
Na szczególne uznanie zasługują wszyscy uczestnicy – zarówno doświadczeni zawodnicy z całego kraju, młodzież ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy, jak i najmłodsi uczestnicy, czyli przedszkolaki. Każdy z nich dał z siebie wszystko, dlatego wszystkim należą się ogromne brawa i gratulacje.
Bo choć na podium miejsca są tylko trzy, tego dnia zwycięzcami byli wszyscy, którzy stanęli na starcie.
Materiały o wyścigu:
NASZOSIE
Wyścig Kolarski 1.05.2026 r