Herb Gminy Chrząstowice

Wyścig kolarski 2017

Po raz trzydziesty drugi w Dębiu (gm. Chrząstowice) spotkają się kolarze z całego kraju na Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice. Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę, 30 kwietnia br.

Zawodnicy rywalizować będą ze sobą w czterech kategoriach: junior młodszy, młodzik, junior oraz Elita/U-23. Wyścig uświetni występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Chrząstowice, a także współzawodnictwo młodzieży szkolnej, emocjonujący wyścig przedszkolaków oraz cieszący się dużą popularnością wyścig VIP-ów. Jest to kategoria otwarta, serdecznie zachęcamy do udziału. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Trasa liczy cztery kilometry. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się pod numerem telefonu 77 4219613.

Wyścig rozpocznie się o godz. 11.00 startem zawodników kategorii Junior Młodszy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowane jest na godz. 16.00. Juniorzy Młodsi będą mieli do pokonania 4 okrążenia po 13,5 km (54 km). Juniorzy przejadą 81 km ( 6 okrążeń po 13,5 km). Najmniejszy dystans będą mieli do pokonania zawodnicy kategorii Młodzik – 27 km (2 okrążenia), najwięcej – zawodnicy kategorii U-23 – przed nimi 9 okrążeń po 13,5 km, w sumie przejadą 121,5 km.

Gmina Chrząstowice od lat przyjazna jest kolarstwu. Dzięki ścisłej współpracy z LKS "Ziemia Opolska" jest współorganizatorem takich imprez sportowych jak: Ogólnopolski Przełaj Kolarski w Falmirowicach, Ogólnopolski Wyścig Kolarski "O Puchar Wójta Gminy Chrząstowice" oraz Puchar Polski Juniorów Młodszych i Juniorów – Memoriał Joachima Halupczoka w Niwkach. Imprezy te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kolarzy z całej Polski. Chrząstowice to jedyna gmina w Polsce, z której wywodzą się aż trzej medaliści olimpijscy w kolarstwie: Benedykt Kocot, Edward Barcik i nieżyjący już Mistrz Świata w kolarstwie 1989 r. Joachim Halupczok. Benedykt Kocot zapowiedział swój udział w tegorocznym wyścigu.

Organizatorem XXXII Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice jest Gmina Chrząstowice. Wyścig współorganizują: Ludowy Klub Sportowy Ziemia Opolska, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS oraz Opolski Związek Kolarski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Starosta Opolski Henryk Lakwa.

Trasa wyścigu przebiegać będzie przez 4 miejscowości: Dębie, Dąbrowice, Daniec i Dębską Kuźnię i częściowo będzie wyłączona z ruchu. Ruchem kierować będą policjanci i strażacy. Utrudnienia potrwają od godz. 11.00 do 16.00.

Zapowiedź wydarzenia w Radiu Opole

Dołącz do wydarzenia - Facebook

Wyścig Kolarski 2017.jpeg

×

Zapisz się do Newslettera