Herb Gminy Chrząstowice

Zakręcone tańcem Chrząstowice - relacja i wyniki turnieju

Po raz czwarty Stowarzyszenie Kalejdoskop wraz z Gminą Chrząstowice organizowało Taneczne Mistrzostwa Województwa Opolskiego „Czasem Zakręceni”. Impreza odbyła się w dniach 15-16 czerwca 2019 r. w hali sportowej w Chrząstowicach.

Pierwszy dzień turnieju to prezentacja zespołów ludowych, tańca nowoczesnego oraz współczesnego działających na terenie województwa opolskiego. Tancerze rywalizowali ze sobą w kategoriach tanecznych: taniec ludowy, disco dance, show dance, hip-hop, cheerleaders oraz art dance, w dwóch poziomach zaawansowania: hobby dance i passion dance, w kategoriach wiekowych 11-, 12-15 oraz 16+.

W drugim dniu imprezy odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca dla solistów, duetów i mini formacji. Tancerze zaprezentowali się w kategoriach: disco dance, cheerleaders, show dance, balet, jazz dance, modern oraz salsa.

W sumie przez chrząstowicką scenę przewinęło się ponad 1700 młodych tancerzy. W sobotę prezentowało się 116 podmiotów wykonawczych, w niedzielę zaś 191. Zainteresowanie turniejem sprawia, że Taneczne Mistrzostwa Województwa Opolskiego „Czasem Zakręceni” są jedną z największych imprez tanecznych w naszym kraju!

Impreza miała na celu popularyzację różnych form tanecznych, konfrontację dorobku artystycznego solistów, duetów i zespołów tanecznych, nawiązanie współpracy między instruktorami, choreografami i uczestnikami, wymianę doświadczeń oraz integrację środowiska tanecznego, kultywowanie tradycji i historii związanych z tańcem ludowym oraz promocję zespołów działających na terenie woj. opolskiego. I te cele uznajemy za osiągnięte.

Zmagania tancerzy obserwowało i oceniało jury w składzie: Marta MANDARYNA Wiśniewska z Warszawy, Dominika DONA Cybulska z Tych, Karolina Nowak z Wrocławia, Katarzyna Preis-Gulińska z Poznania, Monika Kiermasz z Katowic i Piotr Korpusik z Olkusza. Wszyscy sędziowie to znane w świecie tańca osobowości, mające na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych, zarówno w szeroko pojętym showbiznesie, jak również w niekomercyjnych działaniach.

Każdy uczestnik mistrzostw otrzymał dyplom oraz medal za udział w turnieju, zaś na najlepszych czekały puchary i pamiątkowe statuetki. Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymali  nagrody finansowe. Podczas całej imprezy dostępna była ścianka, na tle której zespoły oraz soliści mogli robić sobie pamiątkowe zdjęcia i poczuć się jak gwiazdy dużego ekranu. Dzieci mogły do woli korzystać z dmuchawca, gdzie biletem wstępu były plastikowe nakrętki, chętni mogli pomalować sobie buzie na specjalnym stoisku, były lody i inne pyszności.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania rodzicom dzieci uczęszczających do grup Formacji Tanecznej Hałas w Tarnowie Opolskim i w Chrząstowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrząstowicach, Dyrekcji, Radzie Rodziców oraz pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach, członkom Stowarzyszenia Kalejdoskop, wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni z p. Agnieszką Rosół i p. Anną Buhl na czele, wolontariuszom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach - wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Wasza pomoc jest nieoceniona!

Dziękujemy fundatorom nagród finansowych - firmom: Ślusarstwo, Kowalstwo, Resory Piotr Rogocz z Dębia, Tartak Gierok z Dębskiej Kuźni, Auto Serwis Sebo z Chrząstowic, HA-KO-JA Telefony komórkowe - Opole Karolinka, ERA S.C Producent figur dekoracyjnych A. R. Mika z Dębskiej Kuźni, Gustoria z Dębskiej Kuźni, Columbex z Opola, GFK-Grupa Finansowo-Księgowa Joanna Kolasa z Opola, Klinika Urody Justyna Niestrój z Opola, PIK Meble z Opola, Grembud Gręda z Opola.

Z roku na rok mistrzostwa odbywające się w naszej gminie zrzeszają coraz więcej grup, a tym samym klubów tanecznych oraz instruktorów tańca działających w naszym województwie. Jesteśmy bardzo zbudowani tym, że środowisko to prezentuje wysoki poziom kultury i potrafi niesamowicie dobrze bawić się w atmosferze fair play. Cieszy nas powstanie fakt, że grupy oraz tancerze naszej gminy zdobywają sukcesy i promują naszą mają ojczyznę na wielu festiwalach, turniejach oraz Krajowych Mistrzostwach Polski IDO, zaś startując u siebie na zakończenie sezonu, stawiają przysłowiową kropkę nad „i”.

Fotorelacja na facebookowym profilu "Czasem zakręceni".

WYNIKI SOBOTA, 15.06.2019

PDFArt dance formacje 12+.pdf
PDFArt dance formacje dzieci 11-.pdf
PDFCheerlidears formacje 12+.pdf
PDFCheerlidears formacje dzieci 11-.pdf
PDFDisco dance 16+.pdf
PDFDisco dance disco show hobby dance dzieci 11-.pdf
PDFDisco dance disco show hobby dance formacje 12-15.pdf
PDFDisco dance hobby dance formacje 12-15.pdf
PDFDisco dance show dance passion dance dzieci 11-.pdf
PDFHip hop duety 12-15.pdf
PDFHip hop duety 16+.pdf
PDFHip hop formacje 12-15.pdf
PDFHip hop mini formacje 12-15.pdf
PDFHip hop mini formacje 16+.pdf
PDFHip hop mini formacje dzieci 11-.pdf
PDFHip hop solo 12-15.pdf
PDFHip hop solo 16+.pdf
PDFInne formy tańca dzieci 11-.pdf
PDFInne formy tańca dzieci 7-.pdf
PDFInne formy tańca formacje 12-15-.pdf
PDFShow dance formacje dorośli 30+.pdf
PDFShow dance hobby dance 12-15.pdf
PDFShow dance hobby dance formacje dzieci 11-.pdf
PDFShow dance passion dance formacje 12+.pdf
PDFTaniec ludowy.pdf

WYNIKI NIEDZIELA, 16.06.2019

PDFBalet solo dzieci 11-.pdf
PDFBaton solo dzieci 11-.pdf
PDFCheerlidears mini formacje dzieci 11-.pdf
PDFCheerlidears solo 12-15-.pdf
PDFCheerlidears solo dzieci 11-.pdf
PDFDisco dance freestyle duety dzieci 11-.pdf
PDFDisco dance freestyle solo 12-15.pdf
PDFDisco dance solo dzieci 11-.pdf
PDFDisco dance freestyle duety 12-15.pdf
PDFInne formy tańca duety dzieci 11-.pdf
PDFInne formy tańca hobby solo 12-15.pdf
PDFInne formy tańca mini formacje 12-15.pdf
PDFInne formy tańca mini formacje 16+.pdf
PDFInne formy tańca mini formacje dzieci 11-.pdf
PDFInne formy tańca passion dance duety 12-15.pdf
PDFInne formy tańca passion dance duety 16+.pdf
PDFInne formy tańca passion dance solo 12-15.pdf
PDFInne formy tańca solo 16+.pdf
PDFJazz dance duety 12-15.pdf
PDFJazz dance duety 16+.pdf
PDFJazz dance hobby dance solo 12-15.pdf
PDFJazz dance hobby dance solo 16+.pdf
PDFJazz dance hobby dance solo dzieci 11-.pdf
PDFJazz dance passion dance solo 12-15.pdf
PDFJazz dance passion dance solo 16+.pdf
PDFJazz dance passion dance solo dzieci 11-.pdf
PDFModern duety 12-15.pdf
PDFModern duety dzieci 11-.pdf
PDFModern hobby dance 12-15.pdf
PDFModern hobby dance solo dzieci 11-.pdf
PDFModern mini formacje dzieci 11-.pdf
PDFModern passion dance solo dzieci 11-.pdf
PDFModern passion solo 12-15.pdf
PDFModern solo 16+.pdf
PDFShow dance duety dzieci 11-.pdf
PDFShow dance duety 12-15.pdf
PDFShow dance hobby dance dzieci 11-.pdf
PDFShow dance hobby dance solo 12-15.pdf
PDFShow dance mini formacje dzieci 7-.pdf
PDFShow dance passion dance solo 12-15.pdf
PDFShow dance solo 16+.pdf
 

 

 

 

×

Zapisz się do Newslettera