Herb Gminy Chrząstowice

Tydzień Przedsiębiorcy 23-27.09.2019

Od 23 do 27 września opolski ZUS zaprasza przedsiębiorców na darmowe szkolenia, warsztaty i dyżury ekspertów. To specjalna oferta przygotowana z myślą o przedsiębiorcach i pracodawcach z regionu. Zatrudniasz cudzoziemców lub delegujesz pracowników za granicę? - to tylko niektóre kwestie jakie objaśni ZUS opolskiemu biznesowi.

Tydzień Przedsiębiorcy to impreza nie tylko dla pracodawców, ale również do księgowych, kadrowych, menadżerów i pracowników, w tym cudzoziemców. Na darmowe konsultacje mogą też liczyć początkujący w biznesie oraz ci, którzy planują prowadzić działalność gospodarczą.

- Zachęcamy pracodawców, by zapisywali się na szkolenia i seminaria. W tym roku proponujemy takie tematy jak legalność zatrudniania cudzoziemców i rozliczania za nich składek, ubezpieczenia unijne i poświadczanie formularzy A1 za polskich pracowników czy współpracę z ZUS przy ustalaniu
i wypłacie świadczeń krótkoterminowych. Podkreślimy też jakie uprawnienia ma pracodawca i ZUS przy kontrolowaniu zwolnień lekarskich - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie opolskim.

Tegoroczna edycja tygodnia poświęconego biznesowi jest wyjątkowo bogata, bo oprócz dyżurów ekspertów, ZUS w Opolu zorganizuje dwudniowe warsztaty komputerowe z obsługi programu PŁATNIK. Ponadto razem z Państwową Inspekcją Pracy zaprasza na seminarium pt.
”Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia”, które podkreśli korzyści wynikające z legalnych form zatrudnienia.

Ważnym tematem tak dla pracodawców jaki i zatrudnionych, będzie delegowanie pracowników za granicę oraz kwestia „uciekania” za granicę w celu optymalizacji składek i wynikających z tego konsekwencji.

Wszystkie szkolenia i seminaria są bezpłatne a można się na nie zapisywać już teraz pod nr tel. 77 45 11 623 lub pisząc na e-mail:

Szczegółowy harmonogram Tygodnia Przedsiębiorcy dostępny jest na: zus.pl/o-kalendarium

Zapisz się, przyjdź, skorzystaj, zapraszamy!

tydzie+ä przedsiebiorcy-1.jpeg

 

×

Zapisz się do Newslettera