Herb Gminy Chrząstowice

Obchody św. Marcina w Dębiu

Od kilku lat w Dębiu, miejscowe koło DFK organizuje obchody św. Marcina. W tym roku, 10 listopada, o godz. 15.00 w dębskim kościele odbyło się nabożeństwo, a następnie ul. Wiejską w kierunku kapliczki św. Jana Nepomucena wyruszył marciński orszak. Na przodzie w żołnierskim przebraniu, na koniu kroczył św. Marcin, który poprowadził pochód mieszkańców z lampionami na plac przy klubie wiejskim. Tam przy ogniu grzał się biedak, któremu szlachetny żołnierz oddał połowę swojego płaszcza. Potem każdy mógł się poczęstować rogalikiem. Zarówno w czasie przemarszu, jak i na placu, uczestnikom wydarzenia towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Jacka Zganiacza.

Relację z wydarzenia będzie można zobaczyć w TVP 3 Opole we wtorek, 19 listopada 2019 r. o godzinie 19.45 w programie "Schlesien Journal", a potem także w TVP Katowice oraz TVS Silesia.

W piątek, 15 listopada orszak św. Marcina przejdzie ulicami Dębskiej Kuźni. Początek o godz. 17.15 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Dębskiej Kuźni. Przygrywać będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice.

 

 

 

×

Zapisz się do Newslettera