Herb Gminy Chrząstowice

Przełaj kolarski w Falmirowicach po raz 30.

W minioną niedzielę, 26 stycznia 2020 r. do Falmirowic zjechali się kolarze oraz miłośnicy tej dyscypliny sportowej z całej Polski. Po raz trzydziesty odbył się tutaj Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym. Były to zarazem Mistrzostwa Województwa Opolskiego. Na starcie stanęło ponad stu zawodników. Kolarze rywalizowali ze sobą w następujących kategoriach: młodzik, młodziczka i juniorka młodsza, junior młodszy, junior elita i P-23 oraz masters i amator. Długość okrążenia wynosiła 1500 m. Liczba okrążeń była zależna od kategorii. Wydarzenie rozpoczęło się wyścigiem młodzieży szkolnej niezrzeszonej.

Cieszą wysokie lokaty zawodników LKS „Ziemia Opolska” pochodzących z gminy Chrząstowice. Łukasz Ciecior zwyciężył w kategorii junior młodszy. Robert Mika był trzeci w kategorii młodzik, Anna Ciecior zdobyła brązowy medal w kategorii młodziczka a Mateusz Jahn był drugi w kategorii amator. Jacek Ciecior z kolei zdobył trzecie miejsce w zabawie rowerowej w kategorii chłopców. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

PDFwyniki-Falmirowice.pdf


Organizatorem wyścigu był Ludowy Klub Sportowy Ziemia Opolska oraz Gmina Chrząstowice. Współorganizatorami wydarzenia byli: Nadleśnictwo Opole, WZ LZS w Opolu oraz Opolski Związek Kolarski.  

×

Zapisz się do Newslettera