Herb Gminy Chrząstowice

Informacja dot. mikrorachunku podatkowego

kas.png

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Opolu informuje i przypomina, że od 1 stycznia 2020 r. podatnicy, u których wystąpi obowiązek zapłaty podatku PIT, CIT i VAT, muszą odprowadzić podatek wyłącznie na indywidualny rachunek podatkowy, tzw. mikrorachunek podatkowy.
Mikrorachunek podatkowy to nowe uproszczenie przygotowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową, polegające na stworzeniu jednego, stałego, indywidualnego rachunku do wpłat podatków PIT, CIT i VAT. Na mikrorachunek podatkowy należy wpłacać także odsetki za zwłokę powstałe od zaległości podatkowych z tytułu podatku PIT, CIT i VAT oraz koszty upomnienia. Numer mikrorachunku podatkowego można sprawdzić, korzystając z generatora dostępnego na stronie www.podatki.gov.pl
Pozostałe podatki, m.in. akcyzę, podatek od czynności cywilnoprawnych, rozliczenia karty podatkowej oraz VAT-14 i VAT w imporcie należy odprowadzać tak jak dotychczas. Bez zmian pozostają również wpłaty za mandaty karne, tj. na rachunek wskazany na bloczku mandatowym.

×

Zapisz się do Newslettera